Sıkça Sorulan Sorular

Mutlu Çiftlik ile ilgili öğrenmek istediğiniz yada merak ettiğiniz konular var ise, cevaplamaktan mutluluk duyarız. Önerileriniz ve her türlü sorularınız için destek@mutluciftlik.com.tr e-posta adresimize yazabilirsiniz.

Tüketimi daha fazla olanlar için bir paketiniz var mı?

Eğer daha kalabalık ve/veya iştahlı bir aileyseniz, ikinci paketi sipariş edebilirsiniz.

Ürünlerin tamamı Mutlu Çiftlik ürünleri mi?

Ürünler, Mutlu Çiftlik’te yetiştiriliyor. Fakat tarım, özellikle organik tarım sürprizlerle dolu. Zararlılarla mücadele kısıtlı olduğu gibi hava şartları hasat kalite ve miktarını doğrudan etkiliyor. Bu nedenle size verdiğimiz her hafta gönderim sözünü yerine getirebilmek için bizim kontrolümüzde ve bizim için üretim yapan diğer organik üreticilerden de ürün temin edebiliyoruz.

Paketler nasıl hazırlanıyor?

Paketlerinizi diyetisyenlerimiz, yeterli ve dengeli beslenmeniz için, çeşitli besin kombinasyonlarına göre oluşturuyor. Paketleriniz, aynı üründen bir sürü değil farklı farklı ürünlerden size yetecek miktarda ürün içeriyor. Böylece beslenmenizde çeşitlilik sağlanıyor. Ayrıca her hafta aynı ürünleri göndermiyoruz ki aynı yemeği yemekten sıkılmayın.

Organik Tarım Sertifikanız var mı?

Mutlu Çiftlik'in Magenta Tarımsal Ürünler Gıda Kontrol Denetim ve  Sertifikasyon Taş. Tic. Ltd. Şti. tarafından verilen Organik Tarım sertifikası bulunmaktadır.

Sertifika No: TR -OT -38 - I - 0012 / 34

Üretimde kimyasal ilaç kullanılıyor mu?

Organik tarımın mevzuatlarına uymayan hiç bir ürün çiftlikte bulunmuyor.

Kimyasal ilaç kullanmıyorsanız zararlılarla nasıl başa çıkıyorsunuz?

Hedefimiz zararlılara en az derecede maruz kalmak. Bu nedenle bir üründen çok fazla ekmiyor, çok çeşit üründen az az ekiyoruz. Tarlamızın belirli bölgelerinde yetiştirdiğimiz lavanta ve biberiye, bir yandan zararlıların sevmediği kokuları yayıyor, bir yandan tozlaşma için arıları kendisine çekiyor. Mümkün olduğunca az sulama yapıp suyu israf etmiyor, fazla sulamaya bağlı oluşan mantar hastalıklarını önlüyoruz. Tüm bunlara rağmen börtü böcük tarlaya girmekte israr ederse, suda bekletilmiş pul biber ve sirke karışımı zararlılarla mücadelede kullandığımız en etkili silahlarımızdan.

Üretim yaparken çevreye zarar vermemek için neler yapıyorsunuz?

Atıklarımızı değerlendiriyor, atıklarımızdan gübre yapıyoruz. Budanmış dallar dal öğütme makinamızda öğütüp kompostlaştırıyoruz. Su kullanımını en aza indirmek için damla sulama ve malç uygulaması yapıyoruz.

Yemek tariflerini hazırlarken nelere dikkat ediyorsunuz?

Yemek tariflerinde en temel 3 hedefimiz var. Sağlıklı, lezzetli ve pratik olması. Ayrıca Türk damak tadına uygun yiyecekler seçiyoruz.

Tarifleri pişirip mi gönderiyorsunuz?

Tarifler ve doğal malzemeler bizden, pişirmesi sizden. Kendi mutfağınızda en hijyenik şartlarda yemeğinizi hazırlayıp, en taze şekliyle tümetmenin keyfine varacaksınız. 

Neden pişirip göndermiyorsunuz?

Mutlu Çiftlik evinizde yemek pişirmeyi teşvik eden bir sistemdir. Çünkü biz Mutlu Çiftlik olarak evde yemek yapmanın daha ekonomik ve daha sağlıklı olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle haftada en az 3 öğün Mutlu Çiftlik öğünü!

Paketin içeriği nedir?

Paketimiz tamamen bitkisel kaynaklı besinlerden oluşuyor. Her hafta bir sebze yemeği, bir tahıl yemeği ve bir de bakliyat yemeği yapabileceğiniz malzemeleri bu paketimizde bulabileceksiniz. Tabiki her şey %100 doğal!

Paketin içeriği vereceğim paranın karşılığı mı?

Paketinizdeki tüm ürünlerin toplam fiyatı market fiyatlarının altındadır. Üstelik ücretsiz teslimat!

Neden 3 öğün?

Haftanın diğer öğünleri farklı beslenmek isteyebilir, iş yemeğine çıkabilir yada bir arkadaşınıza yemeğe gidebilirsiniz. Bu nedenle haftanın 3 öğünü, Mutlu Çiftlik öğünü :)

Üyeliğimi dondurabilir miyim?

Mutlu Çiftlikte esnek abonelik vardır. İstediğiniz zaman üyeliğinizi dondurabilir, dilediğiniz zaman tekrar başlatabilirsiniz.

Üyelik sistemi nedir?

Mutlu Çiftliğe üye olduğunuzda her hafta paketiniz adresinize teslim edilir. Siz üyeliğinizi durdurana kadar sistem size haftalık paket göndermeye devam edecektir. İstediğiniz zaman üyeliğinizi dondurabilir, dilediğiniz zaman tekrar başlatabilirsiniz. 

Paketin içeriğini neden siz seçiyorsunuz?

Amacımız, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besin öğelerini size dengeli bir şekilde sağlamak için pratik ve lezzetli tarifler oluşturmak. Bu tariflerden yola çıkarak, tariflerde kullanacağınız tüm ürünlerle paketinizi oluşturuyoruz.  Üstelik artık; “bu akşam ne pişirsem” derdiniz de yok!